O nás

O nás

UKáčko.tv je internetová televize studentů Univerzity Karlovy v Praze, která zahájila vysílání v roce 2009. Funguje pod hlavičkou UK media z.s. Vytváří reportáže z univerzitního a studentského prostředí, z dění na univerzitě a v kultuře, rozhovory se zajímavými osobnostmi, natáčí recenze, návody, ale i videa pro pobavení. Od svého vzniku uveřejnila přes 140 videí.

Koncept online televize vznikl v roce 2009. Původním záměrem bylo vytvoření platformy pro natáčení video obsahu pro články na e-zinu UKáčko.cz. Postupem času se televize a její tvorba začala osamostatňovat a v současnosti tvoří samostatné médium v rámci spolku UK media. Projekt studentské televize se v minulosti sice potýkal s nestabilitou, ale postupně se vypracoval. Současný tým je funkční od začátku akademického roku 2014/2015. Je tvořen studenty z různých fakult (FSV, PF, PedF, FHS, KTF, …).

Účelem studentské televize je setkávání studentů se zájmem o audiovizuální tvorbu a jejich vzdělávání. UKáčko.tv neusiluje o tvorbu profesionálního zpravodajství, snaží se spíše o informování studentů o různorodosti a možnostech, které studentský život nabízí, zábavu a praktické informování lehce stravitelnou formou. Jakožto internetová televize je UKáčko.tv dostupné zejména na Youtube kanálu, případně na sociálních sítích. Webové stránky byly spuštěny v lednu 2016. Cílovou skupinou je cca 60 000 studentů a zaměstnanců UK.

UKáčko.tv je jedním z médií fungujících pod mateřskou organizací UK media, společně s portálem UKáčko.cz, časopisem z Právnické fakulty Paragraf a internetovým časopisem studentů FFakt.